סקייטבורד קארבר

כל מי שרכב אי פעם על סקייטבורד יודע שהקרש הנודע עם הגלגלים המחוברים אליו הופך במהרה להתמכרות מהנה שאין שום סיבה להיגמל ממנה. מאז המצאת הסקייטבורד הראשון, הומצאו עוד ועוד דגמים שאפשרו להעצים את חווית הגלישה ולהפוך אותה למהנה ולקלילה במיוחד. סקייטבורד קארבר הוא בהחלט אחד הכוכבים הבוהקים בתחום הגלישה על סקייטבורדים, וכיום ניתן ליהנות ממגוון דגמים של קארבר בדרגות קושי משתנות ששינו את חוויית הגלישה מן הקצה אל הקצה.

סקייטבורד קארבר – גלישת גלים ללא גלים

הסקייטבורד הראשון אי פעם נוצר כתוצאה מרצון של גולשי גלים לגלוש גם כשהים שקט, ודגם סקייטבורד קארבר מהווה את חוד החנית של כלי הגלישה הללו. בעבר סקייטבורדים היו נוקשים ולא אפשרו לנוע בקלילות על מדרכות ובדרכים שונות, מה שגרע מחוויית הגלישה במידה ניכרת.

כל זה השתנה עם סקייטבורד קארבר אשר נוסף לו ציר מיוחד בשם C7 שאפשר לו לנוע ממש כמו גלשן בין הגלים, ואפשר לאלו שרוכבים עליו ליהנות מגלישה קלילה ומהנה במיוחד. אחרי סקייטבורד קארבר הראשון, הומצאו דגמים רבים שלו שנועדו לדרגות קושי ויכולת רכיבה שונות שאתם יכולים לרכוש כיום עבור מטרות שונות ובהתאם לכישורי הגלישה שלכם.

בחירת סקייטבורד קארבר – כך תעשו זאת

סקייטבורד קארבר הוא גלשן הנמצא בקטגוריית הסרף סקייט הודות לציר הקדמי המיוחד שלו המדמה גלישה על גלים. התנועה הקלילה של סקייטבורד קארבר הופכת את חוויית הגלישה למיוחדת, וכיום ניתן לרכוש סקייטבורד קארבר למתחילים וגם סקייטבורד קארבר למתקדמים בכמה דגמים. כדי לבחור את הקארבר המתאים לכם בדיוק, בדקו את המאפיינים הבאים והחליטו איזה דגם הוא זה שיספק לכם את הגלישה החלקה ביותר:

אורך הקרש – כלל האצבע בבחירת סקייטבורד מכל סוג הוא שככל שהקרש ארוך יותר, כך הסקייטבורד יציב יותר. סקייטבורד קארבר למתחילים צריך להיות ארוך יותר כדי לאפשר לאלו שרוכבים עליו ללמוד כיצד להתאזן בצורה יעילה ולעבור על משטחים ועל שיפועים שונים בקלות. לעומת זאת, סקייטבורד קארבר למתקדמים יהיה בעל קרש קצר יותר, באורך של 25.5-29 אינץ'. קרשים קצרים מתאימים למעבר בין מקומות צרים וגם לפמפומים – תמרונים שניתן לעשות רק לאחר שלומדים לרכוב באופן מקצועי.

חוזק וטווח הצירים – הצירים של סקייטבורד קארבר יכולים להיות רופפים או חזקים, בהתאם לרצונכם ורמת השליטה שלכם בקרש. אם אתם רק מתחילים לרכוב, עדיף לבחור צירים מחוזקים ומהודקים – כמו אלו שיש בסקייטבורד קארבר למתחילים. לעומת זאת, סקייטבורד קארבר למתקדמים יהיה בעל צירים רופפים שמאפשרים תנועה חופשית יותר שמתאימה לרוכבים שיודעים כיצד לבצע תמרונים שונים ולהישאר יציבים על הקרש..

סוג שטח הרכיבה – סקייטבורד קארבר, כמו סקייטבורדים אחרים, כולל קיק בדגמים מסוימים שעוזר לתמוך ברגל האחורית בעת הרכיבה. סקייטבורדים כאלו מתאימים לרכיבה בסקייטפארקים שחשוב שתהיה בהם תמיכה לרגליים וגם לגוף. לעומת זאת, רכיבה על משטחים שטוחים או עם שיפועים קלים תצריך סקייטבורד קארבר ארוך או קצר בלי קיק. עם סקייטבורד קארבר ללא קיק, תוכלו לבצע תמרונים בקלות ולעבור בין אזורים צרים יחסית בלי בעיה.

הגובה שלכם – התאמה של סקייטבורד צריכה להתבצע בהתאם לגובה ולגודל שלכם כשקרשים קצרים מתאימים למבנה גוף קטן יחסית וקרשים ארוכים – לונגבורד, מתאימים לרוכבים גבוהים יחסית.

רכיבה על סקייטבורדים מהווה חוויה ממכרת עבור רוכבים בכל העולם שנהנים מהספורט הייחודי הזה ומההווי שנלווה אליו. לרכיבה איכותית ומהנה במיוחד, מומלץ לבחור בסקייטבורד קארבר בהתאם לניסיון ולכישורים שלכם, כדי שתוכלו ליהנות מגלישה הדומה לגלישת גלים בצורה מפתיעה וחווייתית מאין כמוה.